Саджанці фундука Енніс (Ennis) (відводки)

90.00грн.

Артикул: 203 Категорія:

Опис

Сорт Енніс виведений в США в штаті Вашингтон в 1940 р. Його призначенням було замінити сорт Барселона. Головні посадки були зроблені в період з 1981 по 1992 р.

Кущі сорту Енніс мають середні розміри, такі ж, як і в сорту Батлер. Якщо вирощувати його як дерево, то створюється струнка крона у вигляді сфери. Період цвітіння настає на пару днів пізніше після Батлера, проте Енніс не володіє життєздатним пилком, тому його не рекомендують використовувати для запилення.

Горіхи найбільш часто оформлені в кистях по 2-3 штуки або окремо. Вони великі, сферично-овальної форми, рівні. Мають темні смужки, які контрастують на яскравому коричнево-помаранчевому тлі, тому дуже привабливі зовні. Шкаралупу можна легко розколоти. Ядра переважно вільні від волокон і не бланшуються. Дозрівання наступає на початку-середині вересня.

Плюска по довжині така ж, як і горіх або трохи довша. Її можна розрізати краях, які прилипають до горіха, при цьому вони не загортаються назовні. Після дозрівання відбувається вільне випадання горіха.

Ядро в горісі становить 46-48% на думку американських фахівців, хоча польські вважають ці дані завищеними, оскільки обчислення відбувалися в не до кінця висушених горіхах (показник вмісту води, при якому повинні визначати вміст ядра, становить 3,5-5,5%).

Для того, щоб отримати хороші ядра, сорт Енніс слід вирощувати на багатих ґрунтах з високим відсотком сонячного світла і в добре керованих господарствах. В іншому випадку можна отримати зморщені нерозвинені ядра і порожні горіхи.

В умовах Польщі сорт Енніс має хорошу врожайність, протягом останніх 10 років не підмерзав. Однак, потрібно застосовувати заходи для захисту від хвороб, особливо проти моніліозу.

Запилювачі: сорти Eta, Theta, Батлер (Butler), Чудо Боллвіллера.


Фото

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відео

Врожайність

Сорт Енніс має врожайність в середньому 6 кг


Запилювачі

Сорти: Eta, Theta, Батлер (Butler), Чудо Боллвіллера.


Посадка

5х4м або 2х2м (залежить від формування куща)


Фото з розплідника фундука

 

 Популярні саджанці